WIEDZA

Przyjdzie czas, gdy zapragniesz wiedzieć.

Ponieważ boimy się nieznanego, wiedza jest niezbędna do pokonania strachu. Wiedza prowadzi nas do PRAWDY.
Jest takie bardzo mądre powiedzenie PRAWDA CIĘ WYZWOLI. Aby poznać prawdę trzeba się uczyć, medytować i ………….. czekać. Cierpliwość jest elementem wiedzy.

Wędrując i poznając Prawdę dostrzegłam pewne zasady potrzebne do rozwoju:

1. Najważniejsze to być otwartym na zmiany. To co poznajemy dziś, jutro może być już nieaktualne. Gdy praktykujemy duchowość to „rozrasta się” nasza inteligencja i coraz wyraźniej widzimy i rozumiemy doświadczenia.

2. Wiara w reinkarnację, daje konieczne zrozumienie i potrzebę wiedzy o karmie (prawo przyczyny i skutku). Nie wierząc w reinkarnację  nie będziemy czynić postępów i nasz dalszy wysiłek jest zbędny.

3. Ezoteryka nie jest duchowością tylko ślepą uliczką. Ezoterycy żyją z tego co robią i najchętniej uzależniają nas od siebie. W ich interesie nie jest nasz rozwój tylko ich portfel.
Prawdziwy uzdrawiacz wykona dla nas zabieg bioenergetyczny za darmo. Energia którą nam przekazuje nie należy do niego i jeśli jest tego świadomy nie będzie brał od nas pieniędzy. Tak właśnie można rozpoznać tych prawdziwych od naciągaczy :)) A szukać tych prawdziwych warto, bo pomagają nam leczyć organizm i duszę, a tego nie zrobi ani internista, ani chirurg, ani   …….   sami wiecie kto :))

4. Wiedza o czakramach pozwala lepiej poznać własne ciało i dolegliwość, i uczy jak świadomie je zmieniać. Prowadzi do samouzdrawiania.

5. Każdy może wędrować sam, nie potrzebna jest grupa, inicjacje i Guru. Natomiast bardzo potrzebna jest wiara w siebie. Gdy jest taka wiara, to odkrywamy, że  sami jesteśmy swoim Guru. Jest to najtrudniejsza droga ale najciekawsza i dająca ogromną radość. W taki sposób najlepiej docieramy do boskości w sobie :))

6. Religie na całym świecie prowadzą do tego Jedynego (Stwórcy). Jeśli nie potrafisz zaakceptować innych, to odpuść sobie dalszą wędrówkę, szkoda na nią czasu :))

7. Jezus jest jednym z wielu Wielkich Mistrzów. Nikt nie powinien zawłaszczać sobie Jego nauk, tylko je praktykować. Tak będzie dla wszystkich najlepiej, bo dziś wielu uczy choć sami  nie są niczego nauczeni.

8. Nikt nie zaprowadzi Cię dalej niż sam dotarł. Jeśli ktoś nie doszedł do Wyzwolenia to oczywiste jest, że nie zna do niego drogi i nie może wskazać jej innym.

9. Bardzo często  książki o duchowości piszą ludzi, którzy jeszcze niewiele wiedzą, a ci co wiedzą nie chcą pisać. Lepiej medytować. Niezbędna wiedza i tak do Ciebie dotrze w najlepszy sposób.

10. Gdy Guru (Mistrz, Nauczyciel) nauczał, to wymagał od ucznia aby ten patrzył w Jego oczy i nie po to, aby je podziwiać.  Nauczyciel w oczach ucznia  widział, czy  rozumie on  przekazywaną mu wiedzę. Nieprawidłowo rozumiana wiedza prowadzi to skrzywień i zakłamań, co widać dziś w kościele katolickim. Z nauk Jezusa nie zrozumiano prawie nic.

11. W każdej chwili można wszystko zacząć od nowa. Gdy upadamy, wątpimy i mamy dość, to tylko dlatego, że pora odpocząć :)). Czasem trzeba zrobić krok do tyłu.

12. Na naszej drodze będziemy spotykać ludzi przyjaznych i wrogich. Jedni i drudzy są nam pomocni, choć wrogowie najbardziej :))

13. Jedynym „nieprzekręconym” przez ludzi Pismem Świętym są WEDY. Wcześniej, czy później zapragniesz je poznać.